תכנון פרישה

מה לתכנית "חתונה ממבט ראשון" ולתכנון פרישה?
פורש המתחיל לקבל פנסיה, קצבה חודשית, מבלי לבדוק את האפשרויות טרם קבלתה, משול לחתן אשר מכיר את כלתו תחת החופה.

בתום עשרות שנות עבודה, ולקראת הגעה לגיל פרישה, על הפורש לבדוק את כל האפשרויות העומדות בפניו, טרם מימוש החסכונות אותם צבר ושעל צבירתם עמל במשך כל שנות העסקתו.

מהו תכנון פרישה?

תהליך של תכנון פרישה, הידוע גם בשם מיסויי והכוונה בפרישה, הינו תהליך הבודק את כלל הנכסים אשר צבר אדם או תא משפחתי, במהלך שנות חייו.

  • ראשית, נבדוק את סך הנכסים הפנסיוניים אשר צבר בשנות העסקתו, בין אם כשכיר, או כעצמאי.
  • שנית, נתאר את האפשרויות העומדות בפני החוסך, למימוש הנכסים.

    כיצד ניתן לממשם? בדרך של קיצבה או היוון קיצבה, בדרך של הון? מה יהיו השלכות המס? האם קיימות הטבות מס לפורשים? מה מגבלות מס הטבועות במוצרים הפנסיוניים? האם ניתן לשלב המשך העסקה במשרה חלקית עם פנסיה? האם קיימות אפשרויות למשיכת פיצויים פטורים? ומה בנוגע למענקי פרישה? האם פיצויים שנמשכו בעבר הקרוב או הרחוק המלך שנות העסקתי משפיעים על פרישתי היום?

    בשלב זה נתייחס לכל אספקט אפשרי, החל מגובה הפנסיה/קיצבה, גובה המס ותכנוני מס אפשריים להפחתת חבות המס, וכלה במסלולי המימוש המשפיעים על בני הזוג/יתרת התא המשפחתי (כגון הבטחת קיצבאות, הורשה, מיסויי בהורשה וכו').

  • שלישית, נבחן את צרכיו, יעדיו, וציפיותיו, של המועמד לפרישה, ושל התא המשפחתי שלו ונבחן יחדיו מהן אלטרנטיבות המימוש המיטביות מבחינתו, ושתואמות את רצונותיו.
  • לבסוף, נחליט יחדיו על המתווה המועדף, כאשר כל התמונה מבחינת גובה הקיצבה, גובה ההון, מיסויי והמשכיות קצבאות במקרה פטירה, ברורה לפורש ולכלל התא המשפחתי.

מתי מומלץ להתחיל בתהליך ההכנה לפרישה לפנסיה?

תכנון כלכלי לעת פרישה לפנסיה, מוטב להתחיל ביום שבו מתחילים לעבוד, ולצבור נכסים, אשר ישרתו אותנו עם הגענו לגיל פרישה. לכל מוצר פנסיוני יתרונות וחסרונות, אשר נכון יהיה שנכיר בהם, ונדע לעשות בהם שימוש לאורך שנות העסקתנו.

ככל שנכיר את היתרונות והחסרונות של המוצרים הפנסיוניים והפיננסיים בהם אנו עושים שימוש, כך ניטיב למקסם את אפשרויות המימוש, עם הגעתנו לגיל פרישה, ובתהליך ההכנה לפרישה.

עם הגעתנו לעת הפרישה לפנסיה, צבירת הנכסים הפנסיוניים לרוב הסתיימה, וכעת עלינו להחליט (כמפורט לעיל) כיצד לממשה. המועד המיטבי להיפגש עם מתכנן פרישה ולהתחיל תהליך של תכנון והכנה לפרישה, על מנת להבין את סך התמונה הפנסיונית על כל מרכיביה, הוא מספר חודשים, טרם סיום העסקה/גמר העסקה, ופרישה לפנסיה.

מה הם תוצרי התהליך, תכנון פרישה לפנסיה?

לאחר שקלול סך האפשרויות, ובחירת מסלול המימוש המועדף, נכין עבור הפנסיונר בהתהוות, מסמך ברור ונהיר לגבי מתווה הפרישה עליו הסכמנו יחד. מסמך מפורט וברור לגבי כל נכסיו, דרך מימושם, הטבות המס להם זכאי, וכיצד לנצלם.

בנוסף, כחלק מתהליך התכנון פרישה לפנסיה, נכין לפורש את כל הניירת רלוונטית לרשויות המס, לרבות טופס 161א, טופס 161ד, טופס 116ג – פריסת מס, וכו', ואת כל הניירת הרלוונטית עבור חברות הביטוח ו/או בתי ההשקעות, לצורך מימוש הנכסים בהתאם למתווה המועדף.

ניירת – למי יש כוח?

לנו! לנו! לנו!!!

באפשרותך, לממש את כל הניירת שהוכנה עבורך בתהליך, באופן ישיר מול הגורמים הרלוונטיים, או לתת לנו לטפל, כחלק מתהליך התכנון פרישה לפנסיה, ולממש עבורך את המתווה עליו הוסכם, עד לקבלת כספים מהמקורות השונים, בחשבונך.

תכנון פרישה ב-Growth Factor, למה דווקא אצלנו?

היכרות רבת שנים עם המוצרים הפנסיוניים יתרונותיהם וחסרונותיהם, היכרות של תקנות המס ותקנות קופות גמל, היכרות של תהליכי המימוש היעילים למול רשויות המס וחברות הביטוח ובתי ההשקעות, יחד עם ליויי אישי, צמוד ומותאם לצרכיכם, של מתכנן הפרישה אורן מרמלשטיין, יהפכו את תהליך הפרישה שלכם, לחוויה ברורה וקלה, ויאפשרו לכם להתרכז בשינויי המשמעותי באורח חייכם, ובתרבות צריכת הפנאי, שעומד להתרחש בחייכם כפנסיונרים.

תכנון פרישה אשר מאופיין בניסיון, ידע ומקצועיות, יחד עם הבנה עמוקה של משמעויות היציאה לפנסיה ויכולות איפיון צרכים, תוך ליויי אישי וצמוד ומכיל, יסייעו לכם לצלוח את המעבר מ"ערב פרישתכם", ל"בוקר פרישתכם", באופן מיטבי. מעבר, אשר לו משמעויות מהותיות מבחינה פיננסית, כלכלית, ורגשית, אשר משפיע על התא המשפחתי בכללותו ולא רק על הפורש.

מעוניינים בהליך פרישה קל, נעים ונטול דאגות? רוצים גורם מוסמך עתיר נסיון שיהיה בצד שלכם?

אנחנו המקום הנכון עבורכם.

הצטרפו אלינו ותתחילו להרוויח!

דילוג לתוכן