תכנון פיננסי

תכנון פיננסי הינו האמנות הפיננסית של מיפויי והתווית מבנה העושר המשפחתי, לשם בנייתו, העצמתו, ושימורו בהתאם למטרותיו, מאוייו, חלומותיו, יעדי חייו ופרישתו של התא המשפחתי.

התכנון הפיננסי הינו תהליך הוליסטי, המתייחס לסך נכסיו של התא המשפחתי, הפיננסים, הפנסיוניים, הביטוחיים, הנדל"ניים, מתוך הסתכלות על העברת עושר בין דורית תוך שימוש בתקנות המס להקטנת חבויות באופן אופטימאלי.

מהו תכנון פיננסי?

תכנון פיננסי הוא תהליך של פיתוח אסטרטגיות, מותאמות תא משפחתי, שמטרתם לסייע למשפחה למפות, לנהל, להציב יעדים ולממשם בכל הנוגע לענייניהם הכספיים ולעושר המשפחתי שברשותם, ושברצונם לייצר ולצבור.

התכנון הפיננסי נעשה תוך התחשבות בניהול סיכונים פיננסיים, ניהול סיכוניי חיים ובריאות, שימוש בהטבות מס מובנות במוצרים פנסיוניים, הטבות מס הקיימות בגילאי פרישה, הטבות מס הקיימות בעת פטירה, והכול באופן שיגרום לתא המשפחתי להשיג את יעדיהם ומטרותיהם בחיים.

תהליך התכנון הפיננסי כרוך בסקירת כל ההיבטים הרלבנטיים למצבו של התא המשפחתי, באמצעות קשת רחבה של פעולות הגדרה ומיפויי של רצונות, צרכים, יכולות השתכרות, יעדים ומטרות חיים, ירושות, הגדרת הגנות מפני סיכוני חיים ובריאות , לרבות התייחסות ליחסי הגומלין בין היעדים השונים, שלעתים קרובות סותרים זה את זה.

במהלך התכנון הפיננסי נבחנים מרכיבים משמעותיים בחיים הכלכליים של התא המשפחתי:

 • יכולת ההשתכרות של התא המשפחתי כיחידה כלכלית
 • נכסים פיננסים שברשות התא המשפחתי והתנהלותם
 • תנובת נכסים ריאליים – ההכנסות אשר הם מניבים
 • הגנות מפני סיכוני חיים (ביטוחים בתחומי החיים והבריאות)
 • נכסים פנסיוניים – ברבדים השונים : חיסכון, הגנות, תשואות, עלויות ומרכיבי סיכון
 • היבטים מתחומי המס (הן בשוטף והן לגיל פרישה), על מנת לבצע אופטמיזציה מבחינת תשלומי מס
 • היבטים מתחומי מס בתחום ההורשה של נכסים פיננסים, ופנסיוניים

  לאחר ביצוע אנליזה של כל אחד מהאמורים לעיל, ואשר קיימים לתא המשפחתי, נבנית תכנית פיננסית לעתיד, אשר תייעל ותמקסם ביצועים, הגנות וזכויות של סך הנכסים, לרבות הקטנת עלויות של מוצרים פיננסיים פנסיוניים ובטוחיים, אשר נצברו, ואשר ייצברו, לתא המשפחתי.

למי מיועד הליך התכנון הפיננסי?

תהליך התכנון הפיננסי מיועד למשפחות אשר ברשותם הון, אותו הן מעוניינות לשמר, ולהעצים, ואף להעביר הלאה בהורשה. כחלק מהליך התכנון, יוגדרו משאבים שונים, לשם צריכה, לשם צמיחה, לשם צבירת הון, ואף לשם הגנה על ההון.

הערך המוסף החשוב ביותר, הינו ליווי מקצועי לחיים, המתאפיין בנגישות לעולם הפיננסים, הפנסיה והביטוח, לצרכיו ולתועלותיו של התא המשפחתי.

מה הם תוצרי התהליך?

תוצרי התכנון הפיננסי, רבים הם:

 • מפה פיננסית מפורטת – מין מפת דרכים, waze פיננסי, אשר נותן מסלול ויעד למימוש שאיפות ורצונות חיים, פרישה והורשה.
 • מוכנות לרבדי החיים השונים
 • מקסום תשואות וביצועים
 • הוזלת עלויות
 • הקטנת חבויות מס
 • ניהול מושכל ומכוון
 • אמצעי להגשמת שאיפות

מתוך מטרה לשמר הון משפחתי, לבצע ניהול סיכונים מושכל, לעשות שימוש במכשירים פיננסיים אלטרנטיביים, ובשורה תחתונה, להשיא תשואה (תחת מגבלות סיכון מותנים של התא המשפחתי), נוצר מסלול להגשמה ומימוש יעדי חיים מחד, והיערכות למצבי אי וודאות קיצוניים בחיים מאידך.

מהם שלביו של תהליך התכנון הפיננסי?

כמתכננים פיננסיים בנינו את התהליך על מנת לבסס מערכת יחסית אמון חזקה ויציבה. כמתכננים פיננסיים מטעמכם, אנו משמשים עבורכם כנושאי משרת אמון, ועל כן נקדיש את הזמן הדרוש להכירכם ברמה האישית הגבוהה ביותר.

אנו מחוייבים להליך פרסונאלי צמוד, על מנת שנוכל להדריך אתכם בתהליך קבלת ההחלטות והכנת תכנית פיננסית אשר תממש את יעדי חייכם. בעבודה צמודה מול מתכנן פיננסי אישי, תהיה לכם גישה למגוון ידע רחב, מומחיות רבה, ותיהנו מההטבות של תהליך התכנון הפיננסי בו אנו נדבקים:

 1. אפיון צרכיו, יכולותיו ורצונותיו של התא הכלכלי, זהו שלב האיסוף מידע, הצבת היעדים, וזיהויי צרכים עליהם יש לתת מענה בתכנית הפיננסית.
 2. ניתוח ומיפויי מצב קיים, לרבות תחזית לגיל פרישה
 3. יצירת פתרונות מותאמים לקוח, ומותאמים אתגרי ורצונות חיים.
 4. הצעת תכנית התייעלות, לרבות עלויות, מבנה סיכונים, ותחזית אלטרנטיבית לגיל פרישה, והתאמתה על סמך פידבק שוטף. התכנית תוגש בדו"ח כתוב אשר יוגש לתא המשפחתי
 5. יישום ומימוש התכנית בהתאם להחלטות המשותפות שהתקבלו
 6. ליויי שוטף לחיים, תוך התאמות התיק לאורך חיי התא המשפחתי, לאור מימוש מטרות ויעדים לאורך החיים, צבירות הון, השינויים בשווקים הפיננסיים וכל צורך משפחתי שעולה או מתייתר.

ליווי פיננסי שוטף

החיים כמו החיים, מציבים בפניינו אתגרים עליהם אנו מעוניינים להתגבר, ומאווים אותם אנו מעוניינים לממש. שניהם משתנים לאורך החיים, ועל כן, נדרש לווי והכוונה פיננסים שוטפים.

מפת הדרכים הפיננסית משתנה ככל שחולפות השנים, מצבנו הבריאותי משתנה, רצותינו משתנים, מבנה התא המשפחתי משתנה, ועל כן יש להתאים ולשנות את מפת הדרכים הפיננסית – היא התכנית הפיננסית, בהתאם לשינויים האמורים.

כחלק מהליויי הפיננסי השוטף, נקיים מערכת יחסים הדדית, אשר נותנת מענה וליויי שוטף, בכל הצרכים המשתנים של התא המשפחתי, והתאמת מבנה העושר לשינויים, אם מבחינת התא המשפחתי, או מחוצה לו – כגון  שינויים בשווקי הפיננסים, מוצרים פינסיים מתקדמים, שינויים רגולטוריים, שינויים מבחינת מיסויי וכו'.

תכנון פיננסי ב-Growth Factor למה דווקא אנחנו?

בהליך התכנון הפיננסי נדרשים מחד, יכולות מחקר הבנה והכלה של צרכי ויעדי התא המשפחתי, ומאידך ידע רחב בתחומים רבים, היכרות עם חוקי המס, מוצרים פיננסיים, מוצרים ביטוחיים, מוצרים פנסיוניים, השקעות אלטרנטיביות, תקנות וחוקים רבים.

ביסוס תכנית מותאמת אישית, לכל תא משפחתי, הינה אומנות דקדקנית, אשר מביאה בחשבון פרטים רבים, ולשם כך נדרשים ידע, ניסיון, תשומת לב, ויחס אישי. כל אלו מצויים בשפע ב GROWTH FACTOR.

הצטרפו אלינו ותתחילו להרוויח!

דילוג לתוכן